Używasz niewspieranej wersji przeglądarki! Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnych przeglądarek (Google Chrome lub Mozilla Firefox) dla poprawnego wyświetlania serwisu.

Zamknij

dentsu aegis network

POLSKA

X2 – nowa siedziba Dentsu Aegis Network Polska – więcej niż przestrzeń

26 mar 2015

Rozpoczęła się przeprowadzka grupy Dentsu Aegis Network Polska do nowoczesnego, konceptualnego biura X2 znajdującego się przy ul. Czerskiej 12 w Warszawie. Zmiana siedziby grupy to historyczny moment, w którym wszystkie spółki znajdą się pod jednym dachem, w przestrzeni, która realizuje również wizję biura jako miejsca spotkań kultury, sztuki i biznesu. Proces zmiany siedziby zakończy się 12 kwietnia.

Obecnie spółki należące do grupy Dentsu Aegis Network Polska mieszczą się w dwóch lokalizacjach usytuowanych w dzielnicy Mokotów (przy ul. Domaniewskiej oraz Racławickiej). Trzecie biuro, w którym pracuje część zespołu wsparcia IT oraz social media, znajduje się w Białymstoku. Przeprowadzka do nowego biura ma na celu stworzenie pracownikom wygodnego, inspirującego i przyjaznego środowiska pracy oraz zapewnienie odpowiedniej przestrzeni dla szybko powiększającego się ponad 500-osobowego zespołu.

Nowa siedziba grupy Dentsu Aegis Network Polska znajduje się przy ulicy Czerskiej 12. Usytuowany na Dolnym Mokotowie budynek znajduje się w sąsiedztwie Agory.

- Nowa siedziba to kolejny etap rozpoczętej przed trzema laty integracji spółek w ramach grupy Dentsu Aegis Network Polska. Konsekwentnie rozwijamy nasz biznes w oparciu o wspólny P&L i ideę liquid talents. Mają one na celu lepsze wykorzystywanie synergii pomiędzy wszystkimi elementami naszego dynamicznie zmieniającego się ekosystemu komunikacyjnego w obszarze digital, innowacji i technologii – przekonuje Sławomir Stępniewski, CEO Dentsu Aegis Network Polska & Eastern Europe. – Nowa przestrzeń to nie tylko miejsce do pracy, ale również miejsce gdzie będziemy się spotykać, dyskutować, zapraszać inspirujących ludzi. Budynek oraz jego design odzwierciedla naszą filozofię i wartości: zachęca do współpracy, inspiruje, daje oddech i przestrzeń. W nowej siedzibie jeszcze efektywniej będziemy odpowiadać na wyzwania biznesowe naszych klientów, chcemy by to miejsce ich inspirowało, by byli jego częścią - dodaje.

W nowej siedzibie pracownicy grupy mają do dyspozycji prawie 8 tys. metrów kwadratowych. Czteropiętrowy budynek ma odpowiadać potrzebom stale rozwijającej się organizacji. Na parterze pracowników oraz gości firmy przywita recepcja z video wallem, ekologiczna ściana z mchu, a także zjeżdżalnia. Na parterze znajduje się również przestrzeń dla gości, kantyna oraz pozwalająca na dowolną aranżację przestrzeń konferencyjna. Parter to również miejsce, w którym zlokalizowana została przestrzeń dla dzieci pracowników - Kids Play - gdzie rodzice będą mogli zostawić dziecko na kilka godzin pod opieką wykwalifikowanej niani.

X2

W siedzibie znalazło się miejsce dla kilkunastu sal multimedialnych, a także wielu kameralnych, kreatywnych przestrzeni zaprojektowanych z myślą o wewnętrznych spotkaniach i pracy indywidualnej. Na uwagę zasługuje również nazewnictwo sal konferencyjnych, które został nazwane od nazwisk polskich oraz światowych innowatorów, artystów czy futorologów. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu oświetleniu, oraz przemyślanym miejscom ekspozycyjnym na przestrzeni biura mogą odbywać się wernisaże, wystawy rzeźb i obrazów.

Projektując wnętrza nowego biura wzięliśmy pod uwagę mobilność pracowników. Charakterystyka naszej pracy związana jest z dużą ilością spotkań. Dlatego też klasyczne przestrzenie typu „open-space” uzupełnione zostały przestrzeniami typu „lounge”, gdzie pracownicy mogą się spotykać, dyskutować, współpracować w mniejszych grupach. – komentuje Agata Kaczmarska, HR Director Dentsu Aegis Network Polska - Z naszego doświadczenia wynika, że takie rozwiązanie stymuluje pojawianie się innowacyjnych pomysłów, wzmacnia komunikację w zespole i nie ogranicza przestrzeni pracowników jedynie do zajmowanych przez nich biurek. – dodaje.

Na wszystkich piętrach budynku zainstalowano ponad 50 ekranów tworzących system Customer Digital Journey. Zaprojektowany przez Dentsu Aegis Network Polska zintegrowany system nośników komunikacji cyfrowej służyć będzie budowaniu komunikacji wizualnej z Klientami, gośćmi oraz pracownikami firmy. System pozwala m.in. na maksymalizację przekazu i celowości informacji na ekranach, a także dynamiczną personalizację komunikatów dzięki wykorzystaniu geolokalizacji opartej o beacony BLE (Bluetooth Low Energy).

Na pozostałych piętrach rozlokowane zostały spółki grupy Dentsu Aegis Network Polska. Nowa siedziba będzie wyposażona w profesjonalne studio fotograficzne z własnym green boxem, które umożliwiać będzie realizację zaawansowanych projektów wideo. W nowym miejscu aktywnie będzie działać Isobar Nowlab, miejsce wypełnione najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, zachęcające do szukania innowacyjnych rozwiązań, które będzie można tworzyć i testować na miejscu. Są to m.in. Oculus Rift 2, aparat Lytro, kontrolery EEG oraz różnego rodzaju urządzenia typu wearable i półprodukty elektroniczne i z pogranicza robotyki. W weekendy będą organizowane specjalne warsztaty dla dzieci Klientów oraz pracowników grupy.

Konceptualny budynek zaprojektowano z wykorzystaniem technologii przyjaznych środowisku. Na wszystkich piętrach wykorzystano unikatowe w skali światowej, ekologiczne wykładziny z recyclingu, produkowane z sieci rybackich wyławianych z mórz i oceanów. Ważnym elementem biura Dentsu Aegis Network Polska są inteligentne systemy sterowania budynkiem, które pozwalają automatycznie dostosowywać mikroklimat (klimatyzację, ogrzewanie, nawilżanie powietrza), oświetlenie i akustykę do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zastosowane rozwiązania są nie tylko ekologiczne, ale także energooszczędne. W podziemiu wydzielono dla pracowników miejsce na siłownię oraz salę fitness, z której pracownicy będą mogli korzystać również w weekendy. W podziemiach budynku mieści się pojemny parking rowerowy.

Za projekt budynku odpowiada pracownia Trzop Architekci.-koniec-

O Dentsu Aegis Network:

Grupa Dentsu Aegis Network jest pierwszą prawdziwie globalną siecią komunikacji marketingowej odpowiadającą swoją ofertą na potrzeby ery cyfrowej. W jej skład wchodzi sześć globalnych marek: Carat, iProspect, Isobar, Posterscope, Vizeum oraz Dentsu, a także działające na wielu rynkach rozwijające się marki: Amplifi, Amnet Data2Decisions, Mcgarrybowen, Mitchell Communications Group, psLive i 360i. Dentsu Aegis Network dąży do tego, aby być siecią wybieraną na całym świecie przez klientów poszukujących najwyższej klasy ekspertyzy, wiedzy i największych możliwości w zakresie usług związanych z marką, mediami i komunikacją cyfrową. Dentsu Aegis Network z siedzibą w Londynie działą w 110 krajach na całym świecie zatrudniając ponad 22 000 specjalistów. Więcej informacji na: http://www.dentsuaegisnetwork.pl