Używasz niewspieranej wersji przeglądarki! Zaktualizuj przeglądarkę lub skorzystaj z alternatywnych przeglądarek (Google Chrome lub Mozilla Firefox) dla poprawnego wyświetlania serwisu.

Zamknij

dentsu aegis network

POLSKA

Działania lokalne

Dla nas CSR to łączenie naszego biznesu i kompetencji z potrzebami społecznymi i tworzenie wspólnej wartości ekonomiczno-społecznej. Dlatego nie myślimy o nim w kategorii jednostkowych akcji, ale procesu, rozłożonego na lata. 

O działaniach związanych ze społeczną odpowiedzialnością firmy zaczęliśmy myśleć w Dentsu Aegis Network w Polsce jesienią 2011 roku. Aby podejść do sprawy metodycznie, na początku utworzyliśmy stanowisko menedżera ds. CSR, początkowo ściśle współpracującego z menedżerami najwyższego szczebla, a następnie umiejscowionego w dziale HR. Wtedy też uzgodniliśmy, jak chcemy rozumieć społeczną odpowiedzialność biznesu:

  • CSR rozumiemy jako długofalową strategię firmy, która uwzględnia w każdym swoim działaniu aspekty społeczne, etyczne i ekologiczne.
  • Nie zamierzamy sprowadzać CSRu do filantropii, to zdecydowanie coś więcej - łączenie naszego biznesu i kompetencji z potrzebami społecznymi, które ma służyć tworzeniu nowej wartości.
  • CSR jest dla nas czymś innym niż PR.
  • Nie uważamy działań CSR za koszt, traktujemy je jako inwestycję.
Rozmawiając o społecznej odpowiedzialności ustaliliśmy także, co powinno być dla nas najważniejsze – uznaliśmy, że w pierwszej kolejności chcemy skupić się na własnych pracownikach, a dopiero potem wychodzić z działaniami na zewnątrz. Pozwoliło to na uporządkowanie obecnych i przyszłych działań – wiemy, że nie robimy wszystkiego i niczego, ale mamy bardzo wyraźnie określone cele, związane z profilem naszej firmy.

Jadwiga Jadziewicz, CSR Manager w Dentsu Aegis Network w Polsce

 

Chcemy być firmą odpowiedzialną społecznie przede wszystkim wobec własnych pracowników, społeczeństwa i środowiska naturalnego. Tak też dobieramy nasze działania.

Odpowiedzialność wobec pracowników

Odpowiedzialność wobec społeczeństwa

Odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego